Predstavitev

Oskrbniknajemnica Iveta Perc, s.p.
Telefon+386 3 574 05 63
E-poštainfo@planinskodrustvo-sentjur.si
NaslovKrajnčica 8a
3230 Šentjur
Zemlj. širina
Zemlj. dolžina
46,19374338
Odpiralni čas

od srede do petka: od 8. do 20. ure (poleti do 21. ure)
ob sobotah, nedeljah in praznikih: od 7. do 20. ure (poleti do 21. ure)
ob ponedeljkih in torkih zaprto

Po predhodnem dogovoru je za večje skupine odprto tudi izved odpiralnega časa.

Ležiščav sobah - 20
skupna ležišča - 13
zimska soba - 0
zasilna ležišča - 0
Jedilnica50 sedežev

Galerija slik Doma na Resevni >

Dostop

Z avtomobilom:

• Po lokalni in gozdni cesti iz Šentjurja, čez Hruševec, do parkirnega prostora v bližini doma, 7 km, do doma - 5 min.
  • Iz Šentjurja, čez Hruševec in Šibenik - 1 h 30.
  • Iz Prožinske vasi, čez Krajnčico - 1 h 30.
  • Iz Prožinske vasi, mimo doma na Svetini - 4 h.
  • Iz Celja, čez Tolsti vrh in mimo doma na Svetini - 5 h.
  • Iz Laškega, čez Tolsti vrh in mimo doma na Svetini - 5 h 45.
  • Iz Vrha nad Laškim, mimo doma na Svetini - 6 h.

Z avtobusom:

• Avtobusna postaja Šentjur, čez Hruševec in Šibenik - 1 h 30.
  • Avtobusna postaja Štore, čez Prožinsko vas in Krajnčico - 2 h.
  • Avtobusna postaja Štore, čez Prožinsko vas in mimo doma na Svetini - 4 h 30.
  • Avtobusna postaja Celje, čez Tolsti vrh in mimo doma na Svetini - 5 h.
  • Avtobusna postaja Laško, čez Tolsti vrh in mimo doma na Svetini - 5 h 45.
  • Avtobusna postaja Vrh nad Laškim, mimo doma na Svetini - 6 h.

Z vlakom:

• Železniška postaja Šentjur, čez Hruševec in Šibenik - 1 h 30.

Vozni redi v Alpah

Opis

Zavetišče pod ResevnoPlaninski dom stoji tik pod vrhom, na južni strani Resevne (682 m), hriba na severnem obrobju Kozjanskega. PD Šentjur je na Resevni leta 1953 zgradilo lesen, 12 m  visok razgledni stolp. Nekoliko pod vrhom so postavili skromno zavetišče, ki so ga odprli 1. maja 1954. Zaradi dotrajanosti obeh objektov so leta 1961 začeli graditi sedanji planinski dom, ki so ga zaradi pomanjkanja finančnih sredstev gradili več let, vendar je že od leta 1963 dajal zatočišče obiskovalcem. Slovesna otvoritev je bila 20. septembra 1981, ob 30-letnici delovanja društva. Kasneje so s prezidavami izboljšali funkcionalnost prostorov, napeljali vodovod, dom je dobil telefon, centralno kurjavo, zunanji prireditveni prostor.
Leta 1995 je bil položen temeljni kamen za razgledni stolp. 20 m visok kovinski razgledni stolp, zgrajen s pomočjo občine in številnih sponzorjev, so slovesno odprli septembra 1996, ob 45. obletnici delovanja društva in ob občinskem prazniku ter mu naslednje leto za še boljši razgled dodali še velik daljnogled.

Razgled:

Z razglednega stolpa je čudovit razgled na velik del Slovenije, na vzhodu pa celo na Sljeme v sosednji državi Hrvaški. Najbližji vrh na vzhodu je Rifnik z arheološkim parkom in razvalinami gradu, v ozadju pa pa sta Boč in Donačka gora. Na južni strani se razprostira Bohorsko pogorje z Velikim Javornikom, najvišjim vrhom občine Šentjur. Južno od Resevne vidimo tudi Kalobje, Lisco, Veliko Kozje in Kum nad Zagorjem. Na jugozahodni strani je v bližini Svetina, Tovsti vrh, v ozadju pa Malič, Šmohor in Posavsko hribovje. Proti zahodu vidimo v lepem vremenu Julijske Alpe s Triglavom in Kamniške Alpe, severozahodno pa se razprostira Celjska kotlina in hribovje nad Savinjsko dolino: Gozdnik, Mrzlica, Raduha. Od zahoda proti severu vidimo Kozjak. Plešivec, Peco. Severno od Resevne Konjiška gora meji občini Šentjur in Slovenske Konjice, v ozadju pa se razprostira Pohorje z Roglo.

Galerija slik Doma na Resevni >