Vodniki

KDO SO VODNIKI?

Vodniki Planinske zveze Slovenije so tisti, ki radi hodijo, imajo že kar nekaj znanj in izkušenj v planinstvu, so družabni, prijazni do narave in soljudi ter pripravljeni učiti druge in z njimi deliti svoje znanje in izkušnje.

Prostovoljno vodništvo ima v Sloveniji že več kot petdesetletno tradicijo. Prvi tečaj za vodnike je bil v organizaciji Mladinske komisije PZS izveden že leta 1957. Vodniki PZS so tudi usposobljeni strokovni delavci v športu na področju planinstva, saj se njihovo strokovno delo - vodenje ljudi po gorah - ves čas prepleta z organizacijskim društvenim delom.

Vodniki PZS so združeni v Vodniški komisiji Planinske zveze Slovenije, ki skrbi, da se usposabljajo po enotnih kriterijih in sledijo novostim na področju prostovoljnega vodništva. Vsi vodniki PZS se ravnajo po obstoječih pravilnikih in aktih, ki se nanašajo na prostovoljno vodništvo kot tudi po Častnem kodeksu Slovenskih planincev.

Vodniki Planinskega društva Šentjur:

Branko Petauer

Peter Jevšnik