Članstvo

ČLANARINA V LETU 2017 (več o posamezni kategoriji članstva)Priporočena članarina v EUR
Apolnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti55,00
A/ družinski popust50,00
Bpolnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti25,00
B/ družinski popust20,00
B1polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti 18,50
B/člani društev v tujinivrsta članarine samo za člane zamejskih in drugih društev s sedežem izven Slovenije*13,75
S+Šsrednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti 16,00
S+Š/ družinski popust 12,80
P+Opredšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik7,00
P+O/ družinski popust 5,60
OPPoseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti7,00
OPP/ družinski popust5,60

*B tujina je vrsta članarine samo za člane zamejskih planinskih društev, ugodnosti so enake kot pri članarini B. Tujcem se proda običajna članarine odvisno od ugodnosti, ki jo želijo.

Č L A N A R I N A  PZS  2017

Pridružite se nam, saj članstvo v PD omogoča številne prednosti in ugodnosti.

* Kot član boste upravičeni do posebnih PREDNOSTI, ugodnosti in popustov, kot so:
   - 50 % popust za prenočevanje v kočah PD, ki so člani PZS, razen v sobah z 1 do 4 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30 %), ter različni popusti za koče v tujini,
   - različne vrste zavarovanja doma in v tujini,
   - popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več ...

* Poglejte si številne druge UGODNOSTI, ki jih pridobite s članstvom v PD.

* Vabljeni k prispevku: namenite del dohodnine za doniranje PZS in PD

* Preglejte vse o ZAVAROVANJIH.

POVZETEK NOVOSTI

Zavarovanje za člane PZS zagotavlja zavarovalnica Adriatic Slovenica, d.d.

ZAVAROVANJA (več na tej povezavi)
Glede na potrebe in želje članstva, ki so se pojavljala v zadnjem triletju, vam ponujamo članstvo v Planinski zvezi Slovenije, ki vsebuje nezgodno zavarovanje, zavarovanje odgovornosti, stroške reševanja v tujih gorah z vključeno 24-urno asistenco in 24-urno zdravstveno asistenco v tujini. Zavarovanje zajema tudi stroške za bolnišnična zdravljenja in vrnitev poškodovanega v domovino. Vsa zavarovanja so zagotovljena za vse vrste članstva, z določenimi zakonskimi omejitvami specifičnih kategorij.
Poleg posameznikov članarina PZS vsebuje tudi zavarovanje strokovnih kadrov PZS (vodniki, različni inštruktorji, ...), ki so zavarovani za primer strokovnih napak, ki jih storijo pri opravljanju dejavnosti in posledica katerih je osebna in/ali premoženjska škoda.

UGODNOSTI (več o ugodnostih)
Prav tako lahko, kot člani PZS, koristite številne ugodnosti pri različnih ponudnikih planinske, kolesarske, kamp in druge opreme, ter pri ponudnikih turističnih in namestitvenih kapacitet.

PDF Seznam ugodnosti članov PZS za leto 2017 (357 kB)