Članstvo

Kategorija članstva

članarina

A

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti

68,00

A/d in A/i - družinski popust, popust za invalide

61,80

B

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti

32,00

B/d in B/i - družinski popust, popust za invalide

25,80

polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti

24,00

S+Š

srednješolec ali oseba s statusom študenta, do vključno 26. leta starosti, z osnovnim obsegom ugodnosti,

21,00

S+Š/d in S+Š/i - družinski popust, popust za invalide

17,00

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok, z osnovnim obsegom ugodnosti

9,00

P+O/d in P+O/i - družinski popust, popust za invalide

7,20

IN

invalidna oseba in oseba s posebnimi potrebami z omejenim obsegom ugodnosti, brez zavarovanja

9,00

IN/d - družinski popust brez zavarovanja

7,20

*B tujina je vrsta članarine samo za člane zamejskih planinskih društev, ugodnosti so enake kot pri članarini B. Tujcem se proda običajna članarine odvisno od ugodnosti, ki jo želijo.

B/i članarina se sklene samo z Evropsko kartico invalidnosti!

Č L A N A R I N A  PZS  2024

Pridružite se nam, saj članstvo v PD omogoča številne prednosti in ugodnosti.

* Kot član boste upravičeni do posebnih PREDNOSTI, ugodnosti in popustov, kot so:
   - 50 % popust za prenočevanje v kočah PD, ki so člani PZS, razen v sobah z 1 do 4 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30 %), ter različni popusti za koče v tujini,
   - različne vrste zavarovanja doma in v tujini,
   - popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več ...

* Poglejte si številne druge UGODNOSTI, ki jih pridobite s članstvom v PD.

* Vabljeni k prispevku: namenite del dohodnine za doniranje PZS in PD

* Preglejte vse o ZAVAROVANJIH.

POVZETEK NOVOSTI

Zavarovanje za člane PZS zagotavlja zavarovalnica Adriatic Slovenica, d.d.

ZAVAROVANJA (več na tej povezavi)
Glede na potrebe in želje članstva, ki so se pojavljala v zadnjem triletju, vam ponujamo članstvo v Planinski zvezi Slovenije, ki vsebuje nezgodno zavarovanje, zavarovanje odgovornosti, stroške reševanja v tujih gorah z vključeno 24-urno asistenco in 24-urno zdravstveno asistenco v tujini. Zavarovanje zajema tudi stroške za bolnišnična zdravljenja in vrnitev poškodovanega v domovino. Vsa zavarovanja so zagotovljena za vse vrste članstva, z določenimi zakonskimi omejitvami specifičnih kategorij.
Poleg posameznikov članarina PZS vsebuje tudi zavarovanje strokovnih kadrov PZS (vodniki, različni inštruktorji, ...), ki so zavarovani za primer strokovnih napak, ki jih storijo pri opravljanju dejavnosti in posledica katerih je osebna in/ali premoženjska škoda.

UGODNOSTI (več o ugodnostih)
Prav tako lahko, kot člani PZS, koristite številne ugodnosti pri različnih ponudnikih planinske, kolesarske, kamp in druge opreme, ter pri ponudnikih turističnih in namestitvenih kapacitet.

https://www.pzs.si/vsebina.php?pid=28 Dodatne ugodnosti članstva v PD

https://www.pzs.si/vsebina.php?pid=13 Ugodnosti za člane