Potepanje po Rudnici

PD ŠMARJE pri JELŠAH in PD ŠENTJUR

vabita v soboto, 13. 06. 2020, na pohod

Olimje – Rudnica – Podčetrtek

Odhod iz AP Šentjur ob 7. uri, iz AP Šmarje pri Jelšah ob 7.15 uri.

Prevoz izvedemo z osebnimi avtomobili v primeru zadostnega števila prijavljenih pa z kombiji.

OPIS POTI: Z osebnim prevozom se bomo peljali do Podčetrtka in se zbrali pri gasilskem domu. Našo turo bomo pričeli ob 8. uri pri Koči pri čarovnici v Olimju. Po ogledu Dežele pravljic in domišljije se bomo po markirani poti podali proti pogorju Velike Rudnice, kjer bo postanek za okrepčilo pri lovskem zavetišču.  Naša tura se bo nadaljevala proti vrhu (Plešivca, 686m) in naprej do razglednega Stolpa zdravja in veselja. Po postanku se bomo odpravili do zavetišča Šmarnica, kjer bo daljši postanek za malico in druženje. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Našo turo bomo zaključili z spustom v Podčetrtek po tematski poti. Prevoz, ki nas odpelje do Šmarja in Šentjurja bo organiziran po dogovoru, odvisno od števila prijavljenih.

Tura je primerna za udeležence s primerno telesno kondicijo.

V primeru slabega vremena se pohod odpove dan pred odhodom.

PREDVIDEN ČAS HOJE  JE  6-7 ur

LAHKA OZNAČENA POT

OPREMA: primerna obutev in oblačila  pohodniške palice,

v primeru snega priporočam gamaše in dereze (verigice)