Bistriški vintgar

Vabi na pohod

BISTRIŠKI VINTGAR

v soboto, 19. 10. 2019

ODHOD z avtobusne postaje Šentjur ob 7.30 uri.

OPIS POTI: Iz Šentjurja se odpeljemo proti Slovenski Bistrici in naprej do Zgornje Bistrice (375 mnv), kjer parkiramo in pričnemo pohod skozi Bistriški Vintgar. Pot nas bo vodila po slikoviti dolini, ki jo je ustvaril potok Bistrica. Ob poti si bomo ogledali Rimski kamnolom, ostanke mlinov in žag in slapove Bistrice z  največjim slapom ŠUM – 13 m. V zgornjem delu se Bistrica umiri in pridemo do mogočnih ostankov največje smreke v tem delu Evrope – Maroltove jelke. Nadaljujemo do kmetije Marolt in naprej po krožni poti do Sv. Urha (895 mnv) in navzdol proti jugu do Ančnikovega gradišča – ostanki poznoantičnega gradišča in naprej v Vintgar do izhodišča naše poti.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST:  Lahka nezahtevna pot;  Skupaj 5 ur.

OPREMA: Pohodna oprema, dobri pohodni čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenu.

PREHRANA: Iz nahrbtnika.

STROŠKI  PREVOZA: cca 6 €

PRIJAVE: do četrtka, 17. 10. 2019 na tel. Miro Rožej 041 359 447 in Branko Petauer  041 646 934 .

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR