Dvodnevni pohod na Triglav

TRIGLAV (2864 m)

v petek 28. in soboto 29. avg. 2015 ali

v soboto 29. in nedeljo 30. avg. 2015

(odvisno od vremenske napovedi)

ODHOD:  Iz AP Šentjur ob 4.00 uri.

OPIS POTI: Pot nas vodi mimo Mojstrane do slapa Peričnik in v Vrata do Aljaževega doma. Nadaljujemo čez Prag (ali po Tominškovi poti) do Staničeve koče in čez Rž do Kredarice. Sledi še vzpon na Triglav. Tu se razdelimo v dve skupine. Prva skupina se vrača nazaj na Kredarico, kjer prespi, naslednji dan nadaljuje  do doma Planika in naprej v dolino Krme do Kovinarskega doma.  Čas hoje; prvi dan 8 ur, drugi dan 5ur.

Druga skupina nadaljuje pot do koče na Doliču kjer prespi. Drugi dan nadaljuje čez Hribarice do koče pri Triglavskih jezerih in mimo Črnega jezera, čez Komarčo do koče pri Savici v Bohinju. Čas hoje; prvi dan 9 ur, drugi dan 7 ur.

OPREMA: Primerna vremenski napovedi in visokogorju, dobri planinski čevlji, pohodne palice in čelada ! Pot je zelo zahtevna !!

PREHRANA:  Iz nahrbtnika in na kočah.

STROŠKI IZLETA: Za člane PD 40 €, za nečlane 45 €.

PRIJAVE:  ŠKMŠ: Miha Rožej 031 202 – 863, PD Šentjur Boris Šmid 041 651 – 685 ali Branko Petauer 041 646 – 934

VAREN KORAK VAM ŽELI PD ŠENTJUR !