Grintavec 2558 mnv

GRINTOVEC  ( 2558 m)

KDAJ: v soboto, 5.9.2020, z odhodom ob 5.00 uri iz avtobusne postaje Šentjur.

PREVOZ: s kombijem in dodatnimi  avtomobili, če bo potrebno.

OPIS POTI: Odpeljemo se proti Jezerskemu, v vasi Kokra prečkamo reko Kokro in nadaljujemo proti visokogorski kmetiji Suhadolnik. 300m pred kmetijo je parkirišče, kjer bomo parkirali.

Od tu dalje se začne naš pohod v smeri proti Cojzovi koči na Kokrškem sedlu. Na koči sledi kratek postanek za malico . Pot nadaljujemo levo v smeri Grintovca, kjer je tudi naš cilj. Če bo lepo vreme, bomo imeli prečudovite razglede na vse strani Alp in ostalega pogorja.

Sestop z Grintavca bomo izvedli zopet mimo Cojzove koče v smeri tovorne žičnice v Kamniško Bistrico.

HRANA: Iz nahrbtnika, možnost toplega obroka na Cojzovi koči.

ČAS HOJE:  približno 7 – 8 ur. Tura je primerna za kondicijsko dobro pripravljene pohodnike.

CENA: Odvisno, od števila prijavljenih oseb.

OPREMA: Primerna pohodna oprema, čelada, pohodne palice, zaščita za sonce ali dež, veliko vode.

PRIJAVE: Branko Petauer 041 646 934 .  V primeru slabe vremenske napovedi pohod ne bo izvedljiv.

PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR VAM ŽELI VAREN KORAK