Guzejeva pot III. del

vabita v sobota, 17. 02. 2018 na pohod

po  GUZAJEVI POTI – tretji del

PLANINA

Odhod iz AP postaje Šmarje pri Jelšah ob 7 uri.

Iz AP Šentjur ob 07:15

OPIS POTI: Z avtobusne postaje se bomo peljali do Šentjurja in nato do izhodišča na Planini. Našo turo pričnemo ob 8.00, nato sledi jutranja kavica.  Naša tura se nadaljuje po okolici Planine, kjer je veliko zanimivosti. Sledi postanek za ogled ter okrepčalo s hrano in pijačo iz nahrbtnika. Na zaključku poti si bomo ogledali grad in etnološki muzej  Šmidove zbirke. Vse skrivnosti in zanimivosti na poti nam bosta pokazala vod. Mirko in g. Marija iz PD Prevorje.

Prevoz, ki nas odpelje nazaj iz Planine do Šentjurja in Šmarja bo organiziran po dogovoru, odvisno od števila prijavljenih.

Tura je primerna za vse udeležence.

Vljudno vabljeni na lepo in zanimivo Kozjansko.

V primeru slabega vremena se pohod odpove dan pred odhodom in se nadomesti z drugim datumom.

PREDVIDEN ČAS HOJE  JE  4-5 ur

LAHKA OZNAČENA POT (ZIMSKA  TURA)

OPREMA: primerna obutev in oblačila, pohodniške palice,

v primeru snega priporočene gamaše in dereze (verigice)