Po poteh XIV. Divizije

vabijo

v soboto, 25. maja 2019, na

10. srečanje planincev savinjske regije

Letos bomo prehodili 8. etapo poti XIV. divizije in sicer del od planinskega doma na Paškem Kozjaku do Graške gore. Po prihodu na Graško Goro bo pred turistično kmetijo krajša slovesnost s kulturnim programom v spomin XIV. diviziji, njej pa so posvečeni tudi spomeniki, mimo katerih nas bo vodila pot. Še zanimivost - na pokopališču v Plešivcu bomo obiskali  grob Ane Lušin, ki je bila dekle Ivana Cankarja.

Start pohoda (planinski dom na Paškem Kozjaku): ob 8:00

Prihod na Graško goro: med 14:00 in 14:30

Odhod proti domu: ob 17:00

Potrebna oprema: pohodniška obutev in oblačila, primerna vremenu.

Hrana in pijača: med potjo iz nahrbtnika, na Graški Gori pa bo poskrbljeno za brezplačen topel obrok.

Planinska pot je lahka, za njo pa bomo potrebovali okoli 6 ur zmerne hoje.

Pohod in srečanje bosta v vsakem vremenu!

Za planince od Rogatca do Šmarja pri Jelšah bo organiziran avtobusni prevoz in sicer je odhod avtobusa iz Rogaške Slatine ob 5:45, iz Šmarja pa ob 6:00, iz Šentjurja ob 06:15 (z avtobusne postaje). Strošek prevoza bo določen glede na število udeležencev.

Obvezne prijave do 22. 5. 2019, se zbirajo pri posameznih društvih po ustaljeni navadi:

·     za PD Sloga: Ines Zalezina (040 606 722),

·       {Za PD Šentjur Marjan Jurgelj 041 815 452, Branko Petauer 041 646 934