Pohod po Kozjanskih gričih

organizira pohod

PO KOZJANSKIH GRIČIH

v soboto, 10.10.2020

ODHOD: Start pohoda bo pred Slivniškim jezerom pri brani, na parkirišču, ob 8.00 uri. Do tja se pripeljemo s svojimi avtomobili.

POT BO POTEKALA: od brane do nekdanje koče ob jezeru, nato bomo povzpeli na  Lipovec in naprej po gozdni poti na vrh Grobelc. Pri kapelici na Grobelcah  si bomo vzeli čas in uživali v prekrasnih razgledih po Kozjanskih gričih. Naprej nas bo pot vodila po najvišjem delu Grobelc do osnovne šole Sveti Štefan in nadaljujemo na nasprotni hrib Babna gora.

Na Babni gori imamo časa približno dve uri za malico in pijačo, za katero bo poskrbel predsednik Peter.

Tu bomo tudi zbirali predloge za izvedbo izletov v naslednjem letu.

Da bomo pot zaključili, se spustimo proti jezeru in se vračamo po desni strani jezera na izhodiščno točko.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST:  Pot je lahka, nezahtevna, primerna za vsakega pohodnika. Dolga je približno 15 do 17 km . Povratek v zgodnjih popoldanskih urah.

OPREMA: Pohodna oprema, dobri pohodni čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenski napovedi ter zaščita pred soncem.

PREHRANA:  Med potjo iz nahrbtnika, na Babni gori sledi topel obrok vključno s pijačo.

STROŠKI  za malico in pijačo:  prispevamo 7€.

PRIJAVE: do četrtka, 08.10.2020, Branko Petauer 041 646 934, Drago Zdolšek 031 680 365

OPOZORILO glede bolezni covid-19: Prosimo , da se izleta udeležite le zdravi pohodniki. Za svojo varnost (maske, razkužilo, ustrezna razdalja) poskrbite sami. Prosimo Vas, da na pohodu upoštevate varnostna priporočila NIJZ.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR