Sv. Peter

vabita v nedeljo, 17. 2. 2019, na pohod

sv. Peter nad Dvorom

Odhod iz AP Šentjur ob 6.30;

iz AP Šmarje pri Jelšah ob 6.45.

OPIS POTI: Z avtobusne postaje Šentjur se bomo peljali proti Šmarju, Podčetrtku in mimo Brežic, do izhodišča poti Lašče (380m).  Na poti bo čas za jutranjo kavico. Našo turo pričnemo ob 9. uri.

Pot se najprej vzpenja po poti E7. Po kolovozni poti bomo prispeli do velike jase, kjer bo krajši postanek. Turo bomo nadaljevali mimo postaj križevega pota po gozdnih cestah in poteh do vrha. Na vrhu stoji majhno zavetišče in razgledni stolp. Za tople napitke bo poskrbljeno pri zavetišču, hrano si prinesite s seboj.

Po daljšem postanku bomo pot nadaljevali v smer vasi Podgozd, kjer se odpre pogled na drugo stran reke Krke in do Plešivice.

Prevoz, ki nas odpelje nazaj do Šmarja in Šentjurja bo organiziran po dogovoru, cena je odvisna od števila prijavljenih. Cca 18€.

Tura je primerna za vse udeležence, saj pot ni zahtevna.

Vljudno vabljeni na lepo in zanimivo potepanje po Suhi krajini.

V primeru slabega vremena bo pohod odpovedan dan pred odhodom.

PREDVIDEN ČAS HOJE  4-5 ur LAHKO OZNAČENA POT

OPREMA: primerna obutev in oblačila, pohodniške palice (priporočam verigice)

v primeru snega, gamaše in rokavice.

Prijave:  Branko PETAUER 041 646 934,  Peter Jevšnik 030 720 499, Miri Rožej  041 359 447 do Četrka 14.02.2019 do 20:00 ure zaradi organizacije prevoza.