Triglav 2864 mnm

27.07.2019

OPIS POTI:  Iz Rogaške Slatine, Šmarja in Šentjurja se bomo s avtobusom odpeljali v Vrata. Od tam gremo proti Triglavu po zahtevnih poteh Plamenice, Tominškova in Prag (samovarovalni pas, čelada). Če bo kdo želel, lahko gre tudi iz Krme. Spimo na Kredarici. Na vrh se bomo povzpeli prvi ali drugi dan, odvisno od vremena in počutja udeležencev.

Sestopili bomo v Krmo.

ZBIRNO MESTO, CENA IN PREVOZ:  V soboto, 10.8.2019 ob 4h na avtobusni postaji Rogaška Slatina, Šmarje 4:15, Šentjur 4:35. Cena odvisna od števila udeležencev.

TEŽAVNOST:  Zelo zahtevna tura, vzpon 7-8  ur. Sestop po lahki poti 4,5 ure.

OPREMA:  Udobna pohodniška obutev, samovarovalni pas, čelada, osebna prva pomoč, predvidenemu vremenu primerna oblačila, kapa, pohodne palice (če jih uporabljaš).

HRANA:  Hrana in pijača iz nahrbtnika, možen topli obrok v koči.

INFORMACIJE IN PRIJAVE:  Do vključno srede, 7.8.2019  Peter Jevšnik 030 720 499 in Branko Petauer 041 646 934. Število mest je omejeno.

OPOMBE:  Poskrbite, da boste plačali članarino PZS pravočasno (s tem ste zavarovani), sicer je potrebno dodatno nezgodno zavarovanje preko PZS. Imejte s seboj veljavno planinsko izkaznico.-V primeru slabega vremena bo tura dan ali dva pred odhodom prestavljena na drugi termin ali pa odpovedana.