TURSKA GORA 2251m

PD ŠMARJE pri JELŠAH in PD ŠENTJUR

vabita v soboto, 27. 06. 2020

na TURSKO GORO - 2251m

Odhod iz AP Šentjur je ob 5.15 uri. Prevoz z OA in kombi odvisno od števila prijavljenih.

OPIS POTI: Z AP se bomo peljali skozi Šentjur in

Celje do Kamniške Bistrice in naprej do izhodišča v Koncu (900m). Pohod bomo pričeli pri tovorni žičnici po krajšem kolovozu. Povzpeli se bomo po označeni poti proti Bivaku pod Skuto (2070m). Tam sledi krajši postanek za malico iz nahrbtnika. Pot bomo nadaljevali v smeri proti Turski gori. Steza je speljana po pobočju in je zelo razgledna.

Za vzpon bomo potrebovali 4 - 5 ur in približno toliko za spust, torej skupaj s postanki 10 ur. Malica in pijača naj bo iz nahrbtnika. Za povratek je predvidena enaka pot. Omogočen bo tudi obisk katere od Rink, ki so zelo lepo vidne z Turske gore.

Tura je primerna za udeležence z dobro telesno kondicijo.

Priporočamo upoštevanje varnostne razdalje po priporočilih NIJZ

V primeru slabega vremena se pohod odpove dan pred odhodom.

PREDVIDEN ČAS HOJE  JE 10 ur.  ZAHTEVNA POT

OPREMA: primerna obutev in oblačila  pohodniške palice,  rokavice, zaščita proti soncu.

Prijave: Brako Petauer  041 646 934, Peter Jevšnik 030 720 499.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR