DAN PLANINCEV 2022

V SOBOTO 11.06.2022

KAM? V Kamniško Bistrico, kjer bomo obeležili Dan slovenskih planincev

ZBOR: Odhod avtobusa ob 07:30 iz AP Šentjur

OPIS DOGODKA: Odpeljali se bomo do izhodišča, od koder se bomo podali proti Kamniški Bistrici, kjer se bo potekalo dogajanje ob Dnevu slovenskih planincev. Na prizorišču se bomo priključili dogajanju za mlade planince, možno se bo preizkusiti v plezanju na plezalnem stolpu, se udeležiti ustvarjalnih delavnic, spoznati delo in opremo gorskih reševalcev, markacistov, turnih kolesarjev, jamarjev in ostalih sodelavcev Planinske zveze Slovenije. Po ogledu sprevoda praporščakov planinskih društev pa se bomo počasi vrnili proti izhodišču. Prihod domov načrtujemo v poznih popoldanskih urah. Več inf. v priloženi zloženki.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST: Odvisno na katero aktivnost se bomo podali. Pot je lahka.

OPREMA: Planinski čevlji in pohodniška oblačila. Zaščita v primeru sončnega vremena ali morebitnega dežja. Seveda pa ne pozabiti dnevnika mladega planinca!

HRANA IN PIJAČA: Iz nahrbtnika, kaj bo mogoče kupiti tudi na prizorišču.

PRIJAVE: Do četrtka 9. 5. 2022 Branko Petauer – 041 646 934 , Miro Rožej - 041 359 447

STROŠKI, PREVOZ: Prevoz bo organiziran glede na število prijav. Prispevek za prevoz bo cca 12€