Gradiška tura - Nanos

GRADIŠKA TURA - NANOS

06. April 2019

ODHOD : Ob 05:30 iz AP Šentjur

OPIS POTI:  Z avtobusom se po AC peljemo do Vipave, kjer pričnemo naš pohod po Vipavskih hribih . Najprej se bomo s pomočjo plezalnega pasu in samovarovalnega kompleta povzpeli po Gradiški turi. Iz katere se nam bo ponudil čudovit pogled na Vipavsko dolino. Ko prispemo na vrh pa bomo pot nadaljevali po slemenu Nanosa čez Abram pa vse do Vojkove koče na Nananosu, kjer nas bo avtobus odpeljal v dolino in proti domu.

HRANA:  Iz nahrbtnika in na Vojkovem  domu, poskrbite za zadostne količine vode, ter energijskih dodatkov.

ČAS HOJE : približno 5 - 6ur. Tura je od začetka zelo zahtevna.

CENA: odvisno od števila prijavljenih

OPREMA:  Pohodna oprema, dobri planinski čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenski napovedi (zaščita za sonce ali dež). Obvezna je uporaba ČELADE ter samovarovalnega kompleta. Poskrbite za zadostne količine vode.

PRIJAVE: Peter Jevšnik 030 720 499, Branko Petauer  041 646 934, Zaradi organizacije ture prijave do 04. Aprila 2019.

V primeru dežja  tura odpade.

VAREN KORAK VAM ŽELI