Vojnik - Šentjur

organizira pohod od

VOJNIKA do ŠENTJURJA

v soboto, 30. 03. 2019

ODHOD: z avtobusne postaje Šentjur ob 7.00 uri.

OPIS POTI: Iz Šentjurja se odpeljemo do Vojnika. Hojo pričnemo pri cerkvi na trgu v Vojniku in se vzpnemo do dveh izjemnih razglednih točk pri sv. Florjanu in pri cerkvi Marije sedem žalosti in naprej po gozdni učni poti Modrijan (GUMP), ki se konča pri planinskem domu na Tomažu (444 m). Po okrepčilu v planinskem domu gremo po gozdu, travnikih in malo tudi po asfaltu proti Marija Dobje, do Cerovca, mimo bolnice Zima, preko Rozalije v Šentjur. Po celotni poti nas spremljajo lepi razgledi.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST:  Pot je lahka, nezahtevna, primerna za vsakega pohodnika. Čas hoje skupaj do 5h. Višinska razlika je 154 m. Povratek v zgodnjih popoldanskih urah.

OPREMA: Pohodna oprema, dobri pohodni čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenski napovedi ter zaščita pred soncem.

PREHRANA: V planinskem domu na Tomažu in med potjo iz nahrbtnika.

STROŠKI  PREVOZA:  Nekaj € za avtobus, odvisno od števila pohodnikov

PRIJAVE: do četrtka, 28. marca 2019, na tel. 041 359 447 (Miro Rožej), 030 720  499 (Peter Jevšnik) in Branko Petauer 041 646 934.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR