Koper - Marezige

KOPER - MAREZIGE

v soboto, 05. Marec 2022

ODHOD: z avtobusne postaje Šentjur ob 07:00

OPIS POTI: Tokratni pohod po obali bomo pričeli malo drugače. Iz Šentjurja se odpeljemo do Kopra , kjer nas že na začetku čaka presenečenje. Nato pa se odpravimo po srčni poti proti Vanganelu mimo Vanganelskega jezera. Med potjo bomo lahko občudovali pogled na Koprski zaliv, ter dolino Vanganela. Naš cilj pa so Marezige od koder pa se v lepem in jasnem vremenu lepo vidijo Julijske Alpe z Triglavom , ter Dolomiti. Seveda nas v Marezigah spet čaka presenečenje. Povratek v dolino z avtobusom, do Žusterne, kjer bomo poskusili morje če je še kaj slano. Povratek proti domu v poznih popoldanskih urah.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST: 4-5 ur brez upoštevanja pavz.

OPREMA: Pohodna oprema, pohodni čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenski napovedi.

PREHRANA: Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost prehrane v gostišču na Marezigah.

STROŠKI PREVOZA: cca 22 € € za prevoz (odvisno od števila pohodnikov min. 30 )

PRIJAVE do Srede , 02.3.2022 ( zaradi organizacije presenečenj): Branko Petauer 041 646 934 ter Peter Jevšnik 030 720 499.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR