Macesnovec 1927m

organizira v sodelovanju s PD Šmarje pri Jelšah pohod na

MACESNOVEC (1927 m)

v soboto, 14. oktobra 2017

ODHOD z avtobusne postaje Šentjur ob 5.15 uri.

OPIS POTI: Iz Šentjurja se odpeljemo do Mojstrane, odkoder se odpravimo enega najlepših razglednikov v Julijcih – MACESNOVEC (1927m), ki se vzpenja med Kotom in Krmo, kot »podaljšek« Rjavine. Pobočje je poraslo z macesni, odtod ime, ki se v oktobru odenejo v prekrasna rjava oblačila. Iz Mojstrane se odpeljemo po dolini Radovne v Kot do Langerjevega rovta (950m). Od tod krenemo peš proti Staničevi koči. Na izpostavljenih mestih je nekaj klinov in dve jeklenici. Po studencu ob poti se pot odcepi navzgor po neoznačeni stezi, vendar dobro videni, na vrh,  ki nudi prekrasne razglede daleč po Julijcih, Karavankah in še kam.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST: 3 - 4 ure za vzpon, skupaj do 7 ur;             Višinska razlika je 976 m.  Povratek v večernih urah. Za turo je potrebna primerna telesna kondicija.

OPREMA: Pohodna oprema, dobri pohodni čevlji, pohodne palice in oblačila primerna vremenski napovedi.

PREHRANA:  Hrana in pijača iz nahrbtnika.

STROŠKI  PREVOZA: cca 17 €

PRIJAVE: do četrtka, 12. oktobra 2017, na tel. Miro Rožej 041 359 447,                                                                                                                                                                               in Branko Petauer 041 646 934 .

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR