pomurska planinska pot

06.11.2014

Vabi na

Pohod po pomurski planinski poti

V SOBOTO, 15. novembra 2014

Odhod: ob 7.00 uri z avtobusne postaje Šentjur.

Opis poti: Po jutranji kavici gremo peš do spomenika "Črni križ pri Hrastovcu", ter dalje okrog jezera Komarnik, bogatim z rastlinjem, ki nudi zatočišče mnogim živalskim vrstam, (morda nam  ptice v jutranjem času pripravijo prelep koncert), mimo Lormanja do Strme gore. Ustavili se bomo pri Ovtarju, kjer bo ogled kleti in pokušina dobrega vina, po malici iz nahrbtnika, ogled kmetije in partizanske bolnice Cafa. Pot zaključimo na Zavrhu, pri razglednem stolpu.

Po končanem pohodu se bomo odpeljali v gostišče in si privoščili topel obrok hrane (cca.5€/osebo).

Čas hoje: 3 ure lahke hoje, s postanki 5 ur, če nas pritegne narava

HRANA: Iz nahrbtnika, možnost toplega obroka po končanem pohodu.

OPREMA: pohodni čevlji primerni za roso, pohodne palice, zaščita primerna vremenu;

PREVOZ IZLETA: 10€ za člane in 12€ za nečlane;

PRIJAVE: Mihaela Rožej, 041 794 296; mihaela.rozej@gmail.com Miro Rožej, 041 359 447; miro.rozej@gmail.com, do četrtka, 13. 11. 2014

VAREN KORAK VAM ŽELI

PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR!