Savinjska planinska pot

SAVINJSKA POT-

LETUŠ - VRANSKO

v soboto, 23. 4. 2022

ODHOD: z avtobusne postaje Šentjur ob 7.00 uri.

OPIS POTI: Iz Šentjurja se peljemo do spodnjega roba Zgornje-savinjske doline do LETUŠA. Od tam se odpravimo na Bezovec (857 mnv) in naprej do Doma borcev na vzhodnem delu Dobroveljske planote. Sam vrh leži v gozdu, na travniku pa je lep pogled proti savinjski dolini in posavskemu hribovju. Od tu nas pot pelje po lepi gozdni poti do doma na Čreti (870 mnv). Sledi postanek in možnost okrepčila z dobrotami po katerih je znan dom na Čreti. Po kratekm spustu pridemo do avtobusa, ki nas pripelje mimo Vranskega domov.

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST: nezahtevna pot; približno 4 do 5 ur

OPREMA: Dobri pohodni čevlji, pohodne palice, oblačila primerna vremenu in zaščita pred soncem.

PREHRANA: iz nahrbtnika in v domu na Čreti.

STROŠKI PREVOZA: Odvisno od prevoza in števila prijav

PRIJAVE: do četrtka, 21. 4. 2022 na tel. Branko Petauer – 041 646 934 in Miro Rožej - 041 359 447.

VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR